طراحی سایت

توضیحات کلی در مورد طراحی سایت

قیمت طراحی سایت

تعرفه ی طراحی سایت در شرکت های مختلف متفاوت است. هر شرکت بر اساس عوامل مختلفی هزینه ی طراحی سایت خود را اعلام میکند.

دریافت مبالغ بالا لزوما به معنی حرفه ای و با کیفیت بودن نیست اما سایت ارزان هم قطعا حرفه ای نخواهد بود. ناگفته نماند که در تعرفه های شرکت ما از قیمت های سرسام آوری که توسط دیگر شرکت ها اعلام میشود خبری نیست.

در ابتدا بهتر است مقاله های طراحی سایت ارزان، قیمت طراحی سایت وردپرس و تعرفه طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید تا دید بهتری درباره ی انواع وب به دست آورید.

خدمات طراحی سایت

تمامی فرآیندهایی که از صفر تا صد برای طراحی یک سایت انجام می شود خدمات طراحی سایت گویند.

این خدمات شامل فرآیندهای مختلفی است که هر کدام نیازمند برنامه ریزی و استراتژی خاص خود می باشد. افرادی که این خدمات را انجام می دهند، طراح سایت (designer)  و برنامه نویس (developer) معرفی می شوند.

در گذشته “طراحی وبسایت” یکی از کار های سخت بود. باید اطلاعات زیادی در زمینه ی کامپیوتری می داشتید و برای طراحی یک وب سایت کاملا ساده ساعت های زیادی را صرف کدنویسی می کردید.

به همین دلیل بود که کمتر کسی سمت طراحی وب سایت می رفت. اما اکنون با پیشرفت تکنولوژی همه ی کار ها آسان شده است. طراحی وب سایت یکی از آسان ترین کارهایی است که می توانید انجام دهید. در زمینه ی طراحی وب سایت سرویس دهنده های مختلفی وجود دارند که شما می توانید با استفاده از آنها سایت دلخواه خودتان را طراحی کنید. یکی از برترین سرویس دهنده های طراحی وبسایت، CRM ورد پرس WordPress است.

مزایای استفاده از CRM وردپرس را با هم میخوانیم:

کاربری آسان

رایگان بودن وردپرس

نصب و به روزرسانی آسان

وردپرس همه ی نیاز های شما را تأمین میکند.

دارا بودن تعداد زیادی پلاگین و تم حرفه ای و کاربردی

ریسپانسیو بودن سایت های طراحی شده با وردپرس

زبان طراحی سایت

برنامه نویسی برای طراحی سایت به طور کلی در دو دسته تقسیم بندی می شود :

برنامه نویسی سمت سرور (Server Side Programming) : در برنامه نویسی سمت سرور تمرکز بیشتر بر روی کارکردهای پشت صحنه و ارتباطات سایت با بانک های اطلاعاتی و داده هاست.

برنامه نویسی سمت کاربر (Client Side Programming) : در این بخش بیشتر، وب دیزاینرها (طراحان صفحات) روی این حوزه تسلط دارند، یعنی تقریبا برخلاف برنامه نویسی سمت کاربر این بخش بر روی فاکتورهای ظاهری تمرکز دارد

زبان های بخش سمت کاربر:

Html

Css

JavaScript

فریم ورک های طراحی ظاهر سایت

زبان های بخش سمت سرور:

PHP

Asp.net

دیزاین سایت

UI: این کلمه به اختصار از عبارت User Interface گرفته شده که در فارسی اصطلاح رابط کاربری یا نمای کاربری و یا واسطه کاربری را به جای آن به کار می برند. به طور کلی طراحی بصری و ظاهری محصول ، طراحی UI محصول را شامل می شود.

UX: در لغت این عبارت مخفف User experience بوده و در فارسی ، تجربه کاربری یا رابط کاربری تر جمه می شود. این عبارت به لایه های پایین مغز مرتبط می شود و اشاره دارد به احساسی که یک محصول به کاربر خود منتقل می کند .

این دو واژه حتی در روابط انسانی هم قابل تعریف هستند. شما در یک دوستی به ظاهر و لباس پوشیدن و شخصیت ظاهری او اهمیت میدهید اما آیا برای ادامه ی رابطه ی شما تنها این عوامل کافی هستند. نمای کاربری رابطه شما با دوستتان تنها بخشی از دوستی شما و حسی که به دوستتان دارید راشامل می شود.

طراحی UI

برای شناسایی مناسبترین الگوهایی که به کار شما می‌آیند، من یک پروسه‌ی چهار مرحله‌ای پیشنهاد می‌کنم:

مشکلات سایت خود را شناسایی کنید.

در مورد الگوهایی که دیگر سایت‌ها برای حل مشکل خود بکار می‌گیرند، تحقیق کنید.

الگوهایی را که این سایت‌ها استفاده میکنند بررسی کنید.

مناسبترین الگوها و المان‌ها را به دقت بررسی کنید.

در ابتدا بهتر است مقاله های طراحی سایت ارزان، قیمت طراحی سایت وردپرس و تعرفه طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید تا دید بهتری درباره ی انواع وب به دست آورید.

خدمات طراحی سایت
تمامی فرآیندهایی که از صفر تا صد برای طراحی یک سایت انجام می شود خدمات طراحی سایت گویند.

این خدمات شامل فرآیندهای مختلفی است که هر کدام نیازمند برنامه ریزی و استراتژی خاص خود می باشد. افرادی که این خدمات را انجام می دهند، طراح سایت (designer)  و برنامه نویس (developer) معرفی می شوند.

مدیر سایت, 22 اسفند ، 1398