درک اصول سئو

Virtuf-Image Virtuf-Image Virtuf-Image Virtuf-Image

درک اصول سئو

Virtuf-HasTech Virtuf-HasTech
درک اصول سئو

سئو (SEO) چیست و چه هدفی را دنبال می کند؟ درک اصطلاحات سئو چه کمکی به ما می کند؟ کلمات کلیدی و موتور های جستجو چگونه با یکدیگر در ارتباط هستند؟ با یادگیری پاسخ این سوالات به فهم بهتری و عمیق تری از سئو می رسیم.

سئو (Search Engine Optimization) چیست؟

سئو با معنای لغوی بهینه سازی برای موتور های جست و جو به فرآیند هایی می گوییم که باعث می شود سایت با کلمات کلیدی مخصوص، به رتبه های اول گوگل برسد(نزدیک به 92% از کاربران جهان از گوگل به عنوان مرورگر استفاده می کنند). به طور کلی هدف سئو جلب رضایت کاربر است که به موارد متعددی از جمله سرعت سایت، نحوه نمایش محتوا، واکنش گرا بودن، رفع خطاهای موجود در سایت و امنیت بستگی دارد.

درک اصطلاحات سئو و الگوریتم ها

متن جایگزین تصویر، بک لینک، ریچ اسنیپت، الگوریتم پنگوئن، به طور کلی اصطلاحات و الگوریتم های سئو گوگل به ما کمک می کند در هنگام مطالعه مقاله ها و کتاب های موجود دچار سردرگمی نشویم و از همه مهم تر بعد از آشنایی با این دو موضوع می توانیم به راحتی سراغ بقیه کار برویم.

پی بردن به نیاز کاربر و کلید واژه ها

یکی از اساسی ترین اصول سئو راه رفتن با کفش مشتری و کاربر است. قرار دادن خودتان به جای کاربر به شما این برتری را می دهد که نیاز آن ها را درک کرده و بهترین پاسخ را برای آن پیدا کنید. با سرچ کردن عباراتی هر چند طولانی یا خنده دار در گوگل به پیش زمینه ای کوتاه از کلید واژه های مهم در تیتر هر سایت می رسیم. به این ترتیب می توانیم با گسترش کلید واژه های صحیح محتوای خلاقانه تری تولید کنیم.

سئو داخلی و خارجی

سئو داخلی پایه ای ترین اصل است که بدون آن سئو خارجی معنا و مفهومی ندارد. در اصل سئو داخلی بر بهینه سازی بخشهایی از وب سایت شما که در کنترل شما هستند تمرکز می کند ، در حالی که سئو خارج از صفحه بر افزایش قدرت دامنه شما از طریق ایجاد محتوا و کسب بک لینک از سایر وب سایت ها تمرکز می کند.

 

alt for image

اهمیت سئو عکس و تاثیر  Alt Text

سایت ما بیش از هر چیز به محتواهای متنی نیاز دارد اما گاهی تصاویر مناسب محتوا جذابیت بیشتری نسبت به متن های طولانی دارند.

متن جایگزین عکس یک رکن بااهمیت در افزایش رتبه در گوگل است که می تواند به موتورهای جستجو اطلاعات بیشتری بدهد و در صورت لود نشدن تصاویر درک درستی از تصویر موجود به کاربر بدهد.