موضوعاتی که باید در مورد سئو پیشرفته بدانیم

Virtuf-Image Virtuf-Image Virtuf-Image Virtuf-Image

موضوعاتی که باید در مورد سئو پیشرفته بدانیم

Virtuf-HasTech Virtuf-HasTech
موضوعاتی که باید در مورد سئو پیشرفته بدانیم

موضوعاتی که باید در مورد سئو پیشرفته بدانیم

در مقاله پیشین سعی شد تا مروری بر اصول اساسی سئو داشته باشیم. در این مقاله اما قصد داریم جزئیات بیشتری را مورد بررسی قرار دهیم.

انواع سئو

سئو سه نوع است. سئو کلاه سفید، سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری.

سئو کلاه سفید به معنای رعایت قوانین گوگل است و کلاه سیاه یعنی دور زدن همین قوانین . کلاه خاکستری که محبوبت ترین راه هم هست وضعیتی بین این دو مورد است. فکر نکنید آسان تر از دو راه قبلیست زیرا که شما باید با تمامی قوانین آشنایی کامل داشته باشید تا بتوانید طوری قوانین را دور بزنید که گوگل متوجه نشود.

اهمیت شناخت کلمات کلیدی

درمورد اهمیت کلمات کلیدی در مقاله پیشین صحبت کردیم و حالا بهتر است درمورد اهمیت شناخت انواع این کلمات صحبت کنیم. کلمات کلیدی به نیاز کاربر پاسخ می دهند. در کل قصد کاربران از جستجو به سه دسته تقسیم می شود.

Informational یا اطلاعاتی ( با هدف کسب اطاعات بیشتر در مورد موضوعی )، Transactional یا معاملاتی ( با هدف انجام معامله به صورت آنلاین ) و Navigational ( با هدف دسترسی به سایت اصلی با وجود اطلاعات کمی که درمورد اسم برند یا سایت داریم ).

و از طرف دیگر تشخیص تجاری ( هر کلید واژه مروط به کسب و کار ) یا غیر تجاری (واژگانی که سرچ می شوند اما نه به سبب خرید و فروش ) بودن کلیدواژه و استفاده صحیح آن ها نیز در دستیابی به جایگاه بهتر سرچ گوگل به ما کمک می کند.

مواردی که بر سئو داخلی و خارجی تاثیر می گذارد

محتواهای مخاطب پسند، بهینه سازی تصاویر، سرعت بارگذاری سایت، واکنش گرا بودن سایت و هدینگ از جمله مواردی هستند که بر سئو داخلی تاثیر می گذارند. موضوع بعدی درمورد سئو داخلی لینک دهی داخلی است. لینک دهی داخلی باعث افزایش ارتباطات شما با دیگر سایت ها می شود در نتیجه گوگل شما را سایت مفیدی در نظر میگیرد.

برای داشتن یک سئو خارجی خوب راهکارهای متفاوتی وجود دارد. اعتماد سازی نسبت به سایت و برند شما، فعالیت در شبکه های اجتماعی، استفاده از سایت دانشگاه ها و ایجاد لینک های مفید از جمله راه هایی هست که نقش مهمی در رتبه بندی سایت شما دارد.

الگوریتم های متفاوت گوگل برای سئو

گوگل الگوریتم های متفاوتی را دنبال می کند. که به نوعی خط قرمز محسوب می شوند. رعایت نکردن این اصول مشکلاتی را برای سایت شما بوجود می آورد. در این بخش با چند الگوریتم گوگل آشنا می شویم.

الگوریتم پاندا: وظیفه الگوریتم پاندا بررسی کپی سایت هاست. تمام محتوای سایت بررسی می شود و اگر کپی بود به گوگل اطلاع می دهد که این گزارش باعث می شود ارزش محتوای ما به شدت کاهش پیدا کند. الگوریتم پاندا از با اهمیت ترین الگوریتم هاست.

الگوریتم کبوتر: این الگوریتم مربوط به سرچ محلی است. هر زمان که موضوعی را در گوگل سرچ کنیم با وجود این الگوریتم برخی نتایج مشخص شده مربوط به نتایج محلی است.

الگوریتم مرغ مگس خوار: با وجود این الگوریتم صفحه نتیجه سرچ ما هیچ وقت سفید نمی ماند. زیرا این الگوریتم معنا و مفهوم کلمات را می فهمد و نزدیک ترین جواب را پیدا می کند.

ریدایرکت کردن و انواع آن

یک صفحه از سایت ممکن است به دلایل گوناگون از دسترس خارج شود یا عوض شود در این شرایط باید به گوگل اطلاع دهیم اگر کسی وارد این سایت شد به سایت دیگر و مورد نظر ما او را راهنمایی کند. در ادامه با چند ریدایرکت آشنا می شویم.

ریدایرکت301 : شما همزمان با انتقال به صفحه جدید اعتبار صفحه قبلی را هم به صفحه جدید منتقل می کنید.

ریدایرکت 302 : در این ریدایرکت شما فقط به گوگل اطلاع می دهید که کاربر را به صفحه جدید هدایت کند.

ریدایرکت 410 : به معنای حذف کردن است. شما به گوگل اطلاع می دهید که با میل شخصی خودتان صفحه را حذف کرده اید.

سخن پایانی

بزرگ فکر کنید اما کوچک قدم بردارید. بهترین راه یادگیری سئو  درگیری در یک پروژه واقعی و جاخالی ندادن از مشکلات پیش رویتان است. سعی داشته باشید رده بندی سایت خود را در گوگل و الکسا دنبال کنید.

از استراتژی های سئو گوگل برای سایتتان نهایت استفاده را ببرید.

لینک سازی داخلی ( راهی که هیچ گاه قدیمی نمی شود )یکی از بهترین راه ها برای جذب گوگل به سمت سایت شما است.

داشتن یک مشاور و همراه خوب در طول مسیر به شما کمک می کند تا قدم های خود را با دقت بیشتر بردارید.

با تمام این حرف ها موفقیت در سئو ره صد ساله ایست که نمی شود در یک شب سپری کرد و نیاز به تلاش و پشتکار زیادی دارد.