طراحی UI و UX

طراحی کاربری چیست؟

طراحی کاربری فرآیند تحقیق ، توسعه و بهبود همه جنبه های تعامل کاربر با محصول یک شرکت برای جلب رضایت کاربران است. هدف این است که از طریق نتایج آزمایش ، تجربه کاربر با محصول را بهبود بخشید ، در نهایت محصولی را تهیه کنید که مفید و با ارزش باشد و همچنین به دست آوردن آن ، لذت بخش و قابل استفاده باشد. طراحی UX به محصولی کمک می کند که تجربه کاربری موثری را ارائه می دهد. این شامل رشته های مختلف ، مانند طراحی بصری ، طراحی تعامل ، قابلیت استفاده و موارد دیگر است.

طراحی رابط کاربری چیست؟

رابط کاربری ظاهر بصری یک محصول است و طراحان UI تصمیم می گیرند چطور بصری محصول را برای تجربه کارآمد کاربر طراحی کنند. یک طراحی UI خوب به جذب کاربران کمک می کند و تجربه کالای مطبوع را تضمین می کند. عناصر طراحی UI شامل مطالبی مانند اسناد ، متن ، تصاویر ، فیلم ها است. فرم هایی از جمله دکمه ها ، برچسب ها ، قسمت های متنی ، کادرهای چک ، لیست کشویی ، طرح های گرافیکی. و رفتارهایی مانند زمان کلیک / کشیدن / ورود کاربر اتفاق می افتد. به طراحان UI نیاز دارید که نقشی خلاقانه ، در زیبایی شناسی و مهارت فنی داشته باشند. هدف طراح UI ایجاد یک رابط کاربری زیبا و جذاب است که پاسخ عاطفی کاربر را به وجود می آورد. به بیان ساده تر ، اگر شما ابتدا یک وب سایت دیدید و از جذابیت بصری آن شگفت زده شدید ، بیشتر مربوط به یک طراح UI است.

تفاوت بین UI و UX چیست؟

طراحی UI و طراحی UX همیشه همپوشانی دارند ، اما آیا شما واقعاً در مورد تفاوت های آنها کاملاً نی دانید؟ طراحی UX به طراحی تجربه کاربر اشاره دارد و طراحی UI به طراحی رابط کاربری اشاره دارد. آنها در طراحی محصول رابطه تنگاتنگی دارند اما نقشهای مختلفی را ارائه می دهند. طراحان UI تمایل دارند نمونه های اولیه را با رنگ کامل طراحی کنند. در مقابل ، طراحان UX معمولاً فقط در طراحی نمونه اولیه از سه رنگ استفاده می کنند: سیاه ، سفید و خاکستری . این تفاوت معمولاً در طراحی و استفاده از آیکون ها مشاهده می شود. به عنوان مثال ، هنگامی که شما نیاز به ایجاد یک نوار پیمایش در پایین دارید ، طراحان UI انرژی زیادی را صرف می کنند تا آن را تا حد ممکن واقعی تر کنند ، از جمله رنگ دکمه قبل و بعد از کلیک. در مقابل ، طراحان UX دکمه را در جای مناسب قرار می دهند ، سپس یک یادداشت می گذارند: بعد از کلیک کردن : خاکستری.